Firmus Group

Gościem czwartkowego spotkania „U ekonomistów” w dniu 18 czerwca 2015 roku była firma

Firmus Group z siedzibą w Mścicach, obchodząca 15-lecie działalności na Pomorzu Środkowym. Reprezentował ją Cezary Kulesza, szef marketingu Firmus Group.

Firmus Group stworzył przed 15 laty Norweg Stein Knutsen.  Zaczynała  od eksportu domów z drewna do Skandynawii. Z biegiem czasu stała się wiodącym deweloperem obiektów   hotelowo – mieszkalnych  na   Pomorzu   Środkowym.   Buduje  apartamentowce w Mielnie. Do tej pory zrealizowała:

1/ apartamentowiec Tarasy przy ulicy Chrobrego w Mielnie z 14 luksusowymi apartamentami, kawiarnią, sklepem i biurem sprzedaży firmy;

2/ zespól 4 apartamentowców Rezydencja Park,  zlokalizowanymi  w  lesie  między  morzem a jeziorem Jamno, z 12 mieszkaniami wakacyjnymi każdy;

3/ apartamentowiec Dune A z 114 apartamentami, restauracją, salą fitness i basenem zewnętrznym;    hitem    sezonu    letniego   2015    było   otwarcie   Beach   Club   na    plaży w bezpośrednim sąsiedztwie apartamentowca;

4/ osiedle Norweskie  w  dzielnicy  Jamno  w  Koszalinie,   liczące  48 domów o powierzchni od 43,3 do 99,99 m2;

W trakcie realizacji są:

5/ apartamentowiec Park Rodzina z 32 apartamentami, planowany do oddania w  2016 roku;

6/ apartamentowiec Dune B, rozpoczęty w 2015 rokui planowany do oddania w 2017 roku, obejmujący  151  apartamentów,  (z których  1/3  została  już   sprzedanych),   centrum   SPA z krytym basenem pływackim i dla dzieci.

W dalszej perspektywie planowana jest realizacja kompleksu Orion przy przystani jachtowej na Jamnie i budynku Azure oraz kompleksu Beach City – pięciogwiazdkowego hotelu typu resort wraz z centrum konferencyjnym na przesmyku pomiędzy morzem a jeziorem Jamno po wschodniej stronie kanału Jamneńskiego; ważnym elementem Beach City ma być port jachtowy zlokalizowany zarówno na morzu i jeziorze Jamno.

Firmus Group współpracuje z firmą  City Apartments , zajmującą się w komercyjnym wynajmem apartamentów hotelowych. Oddane jej w zarząd apartamenty mogą być dla nabywców korzystną inwestycją.

Uczestnicy spotkania z uznaniem odnieśli się do dokonań i planów Firmus Group.